• Quizlet – Darmowe narzędzia edukacyjne i fiszki. Quizlet tworzy proste narzędzia edukacyjne, które pozwolą Ci uczyć się każdego materiału. Zacznij uczyć się już dziś przy pomocy fiszek, gier i narzędzi …Dobry program z fiszkami powinien dawać możliwość dodawania własnych słów, tworzenia własnych talii fiszek i modyfikowania istniejących i na szczęście takie programy są na rynku. Do jednych z najpopularniejszych należy Quizlet.

  • Anki – otwarto źródłowy program komputerowy przeznaczony do nauki metodą wielokrotnych powtórzeń, których częstotliwość zależy od stopnia i tempa opanowywania materiału.

Jak działa Anki?

Co to właściwie znaczy, że program Anki wykorzystuje zasadę powtórek rozłożonych w czasie? Przy przeglądaniu kart (naszych elektronicznych fiszek) na dole ekranu z odpowiedzią zobaczymy przyciski. W zależności od tego, czy słówko jest nowe, czy też z powtórki, będą to następujące polecenia:

powtórz – wybieramy, gdy wyrażenie się nie utrwaliło

trudna – gdy mimo powtórek nadal mamy problem z zapamiętaniem

dobra – jeśli poprawnie podaliśmy odpowiedź

łatwa – gdy słówko jest już utrwalone

Aplikacja uczy się naszych wyborów i podsuwa nam słówka do powtórek w taki sposób, że zamiast powtarzać w kółko te same rzeczy, uczymy się tego, czego naprawdę nie umiemy.

Od czego zacząć?

1 – Instalacja według wskazówek z filmu na youtube autor Ernest Gurgól  Błyskawiczna nauka angielskiego

2 – Wgranie baz danych


a) Angielski 1000 Słów 

b) Angielski 3000 Słów 


Baza słów – proszę o kontakt. Zadzwoń do mnie! +48 668405791 lub napisz dariuszlipinski@poczta.fm